-20%

مردانی در آفتاب

 

” مردانی در آفتاب ” تازه منتشر شده بود که یک روز در بیروت کنفانی را دیدم. بعد از سلام و احوال‌پرسی گفت : داستان را خواندی؟ گفتم : بله، راستش داستانی جذاب و وحشی است که چنگالش را در گوشت خواننده فرو می‌کند و راه فراری برایش نمی‌گذارد و در نهایت او را با این پرسش وحشتناک تنها می‌گذارد – پرسشی که وجدانش را شدیدا می‌آزارد – که : «چرا این طور شد؟»

350,000  280,000 

توضیحات

 

 

درباره غسان کنفانی

 

غسان کنفانی، نویسنده و روزنامه‌نگار مشهور فلسطینی و یکی از اعضای رهبری جبهه مردمی برای آزادی فلسطین بود. «غسان کنفانی» از نویسندگان توانای حوزه اجتماعی فلسطین و ادبیات داستانی عربی بود که آثار تأثیرگذارش به دور از شعارزدگی، مفاهیم عمیقی را دربارهٔ زندگی بیان می‌کنند.

غسان فائز کنفانی در سال ۱۹۳۶ در خانواده‌ای از طبقه متوسط در عکا متولد شد. او سومین فرزند فائز عبدالرزاق بود که در جنبش ملی بر ضد اشغال بریتانیا فعالیت داشت. تحصیلات اولیه را در مدرسه فرانسوی زبان میسیونرهای کاتولیک در شهر یافا سپری کرد. به دلیل جنگ عرب‌ها و اسرائیل در سال ۱۹۴۸ غسان به همراه خانواده مجبور به مهاجرت شد و پس از اقامت کوتاهی در لبنان، به سوریه رفتند و در دمشق به عنوان پناهنده فلسطینی سکنی گزیدند. دوره متوسطه را در آنجا سپری کرد. در سال ۱۹۵۲ در رشته ادبیات عرب دانشگاه دمشق ثبت‌نام کرد.

«غسان کنفانی» ۸ ژوئیهٔ ۱۹۷۲ در یک حادثه تروریستی موساد، در بیروت، با انفجاری بمبی که در ماشینش قرار داده بودند، به همراه خواهرزاده‌اش ترور شد.

 

 

اطلاعات بیشتر

وزن 96 g
ابعاد 20 × 12 × 2 cm
موضوع

نویسنده

مترجم

ناشر

سال انتشار

تعداد صفحه

وزن

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.